

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 124 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 15 ppm/°C |
| Number of Resistors | 1 |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Terminations | 2 |
| ELV | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
